آموزش اسکیت

تیم اسکیتی ها

راهنمای خرید اسکیت کودکان

اسكیت یا Roller skating نوعی ورزش تفریحی می‌باشد كه دارای انواع مختلفی است. این ورزش نیز همچون سایر رشته‌های ورزشی تجهیزات مخصوص به خود را نیاز دارد. اصلی‌ترین ابزار برای انجام این ورزش، یك جفت كفش ویژه به نام اسكیت این‌لاین یا اسكیت كفشی است. برای خرید اسكیت لازم است شناخت كافی نسبت به این محصول داشته باشید به همین علت داشتن یك راهنمای مناسب شما را در این خرید یاری خواهد كرد.

برای خرید اسكیت چه ‌چیزهایی را باید در نظر گرفت؟

اگر به تازگی به اسكیت سواری علاقه‌‌مند شده‌اید و قصد یادگیری و فعالیت در رشته اسکیت را دارید در ابتدا می‌بایست به دنبال تهیه‌ی یك جفت اسكیت كفشی یا اسكیت این‌لاین باشید. اما به دلیل این كه یك فرد مبتدی این كار را برای اولین بار انجام می‌دهد، نیاز به نوعی راهنمای خرید اسكیت دارد تا در ازای هزینه‌ای كه می‌كند، كالای مناسب و متناسب با نیاز خود را به ‌دست آورد. مقاله‌ی زیر با توضیحات جامع در این رابطه به شما كمك می‌كند تا خریدی رضایت‌مند داشته‌باشید.

اسكیت از چه اجزایی تشكیل شده است؟

اسکیت کفشی یا اسکیت اینلاین از قسمت‌های مختلفی تشكیل شده كه در ادامه هر كدام از آنها به ‌طور مجزا معرفی شده ‌است.

 1. کفش اسکیت یا بوت
 2. ساق یا cuff
 3. چفت ها یا buckles
 4. تیغه یا frame
 5. چرخ ها یا wheels
 6. بلبرینگ یا bearings
 7. ترمز یا brake

۱۲ نکته مهمی که باید در خرید اسکیت برای کودکان به آن توجه داشته باشید.

 1. اسکیت سایز متغیر انتخاب کنید.
 2. اسکیت سایز متغیری انتخاب کنید که یک سایز بزرگتر یا حداقل هم سایز پای فرزندتان باشد.
 3. اگر کودک درشت جثه ای دارید اسکیت هارد تهیه کنید.
 4. برای کودکان ریز جثه اسکیت های سافت با کیفیت تهیه کنید.
 5. اسکیت با کلاه و لوازم ایمنی استاندارد و با کیفیت تهیه کنید.
 6. دقت داشته باشید که کلاه و لوازم ایمنی سایز کودک باشد.
 7. از خرید اسکیت تخصصی برای شروع جدا خود داری کنید.
 8. اسکیت ساق بلند خریداری کنید.
 9. از فروشگاه تخصصی یا کارشناسان تخصصی در خرید اسکیت کمک بگیرید.
 10. اسکیت با سرعت خوب تهیه کنید.
 11. اسکیت با چرخ های گوشتی یا نرم تهیه کنید.
 12. سایز تیغه و چرخ ها باید متناسب با سایز پای کودک باشد.

راهنمای خرید اسكیت برای كودكان

برخی از اسکیت‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توان سایز آن را تا حدودی تغییر داد. این نوع اسکیت‌ها مناسب کودکانی است که در سنین رشد بوده و به سرعت سایز پای‌شان تغییر می‌کند. اسکیت‌های سایز متغیر عمدتا سایز ۳ تا ۵ را پوشش می‌دهند. بنابر با مطالعه‌ی یک راهنمای خرید اسکیت برای کودکان، تا سال‌ها به تعویض و خرید مجدد اسکیت نیاز پیدا نخواهید کرد.

اما اگر اسکیت را برای سنینی در نظر گرفته‌اید که سایز پای مشخص و ثابتی دارند، این راهنمای خرید اسکیت به شما پیشنهاد می‌کند اسکیت کفشی مناسب با سایز پایتان را خریداری کنید. اسکیت‌های سایز ثابت افزون بر آن که از کیفیت و استحکام بیشتری برخوردار هستند، قیمت کم‌تری نیز خواهند داشت.همچنین می توانید مقاله راهنمای خرید کفش اسکیت بچگانه را مطالعه کنید که به طور کلی در مورد اسکیت های بچگانه صحبت شده است.

راهنمای خرید اسکیت کودکان با سایز متغیر

این نوع اسکیت‌ها عمدتا در یک پکیج کامل همراه با تجهیزات مورد نیاز ارائه می‌شوند. برندهای مشهوری چون Rollerblade  دارای قیمتی بالای دو میلیون تومان است اما اسکیت هارد یا سافت با کیفیتی متوسط معمولا بین یک تا یک میلیون و پانصد هزار تومان قیمت دارند. اسکیت‌های با کیفیت پایین نیز با قیمت پانصد تا هشتصد هزار تومان به فروش می‌رسند.

۱- بدنه اسکیت آموزشی باید مقاوم و مناسب فرد باشد.

بدنه اسکیت از مواد مختلفی تولید می شود که با توجه به مواد بکار رفته به آنها اسکیت های ساف،هارد و کربن گفته می شود.اسکیت های سافت به اسکیت های گفته می شود که رویه کفش از جنس پارچه و الیافی مثل آن تهیه شده باشد.اسکیت های هارد به اسکیت هایی گفته می شود که بدنه آنها از جنس پلاستیک یا مواد نظیر آن باشد.بدنه های کربن که در اسکیت های تخصصی دیده می شود بسیار مقاوم بوده و قیمت بالایی دارند.اسکیت های هارد  نسبت به اسکیت های سافت از مقاوت بیشتری برخوردارند.

۲- اسکیت آموزشی سایز پای فرد باشد.

اسکیت های سایز متغیر معمولا بین ۳ تا ۵ سایز قابلیت کوچک و بزرگ شدن دارند که این قابلیت برای کودکان در حال رشد در نظر گرفته شده است.از این رو شما باید برای فرزند خود اسکیت آموزشی تهیه کنید که قابلیت کوچک و بزرگ شدن داشته باشد.

۳- کلاه و لوازم ایمنی اسکیت آموزشی با کیفیت باشد.

لازمه یادیگری اسکیت خوردن زمین است از این رو می بایست اسکیت آموزشی دارای لوازم ایمنی با کیفیت و استاندارد باشد که فرد را در مقابل خطرات احتمالی محافظت کند.لوازم ایمنی اسکیت آموزشی باید از نوع جورابی باشد و کلاه نیز به صورت ریگلاژدار و تمام محیط سر را پوشش دهد.

۴- اسکیت آموزشی سرعت کافی می بایست داشته باشد.

سرعت بهینه در یادیگیری اسکیت بسیار مهم است.باید سعی شود اسکیت آموزشی را که تهیه می کنید سرعت کافی و بهینه را داشته باشد تا فرد بعد از چند قدم زدن به راحتی سر بخورد.اگر اسکیت بعد از چند قدم پا زدن سر نخورد به این معنی است که اسکیت سرعت لازم را ندارد و در یادگیری اسکیت اختلال ایجاد می شود.

۵- چرخ های کمکی نداشته باشد.

در بعضی از اسکیت ها دیده شده که قابلیت تغییر حالت چرخ ها در آنها وجود دارد و به گفته فروشنده باعث یادگیری راحت تر و جلوگیری از خوردن زمین فرد می شود در صورتی که با توجه به نظر اکثریت مربیان این اسکیت ها کیفیت لازم را نداشته و به دلیل نداشتن استحکام لازم جهت تحمل وزن فرد اسکیت را به این صورت تغییر می دهند.

۶- سایز چرخ اسکیت آموزشی استاندارد باشد.

سایز چرخ های اسکیت های آموزشی از یک استاندارد خاص پیروی می کند به این صورت که هرچه فرد سایز پای بزرگتری داشته باشد چرخ های او نیز به نسبت بزرگتر است.البته توجه داشته باشید که در اسکیت های تخصصی این استاندارد با توجه به مسابقات تعیین می شود و بعضا هیچ محدودیتی ندارد اما در اسکیت های آموزشی باید از این استاندارد پیروی شود زیرا که در یادیگیری اسکیت تاثیر بسیار زیادی دارد.

 • سایز کوچک ۲۸-۳۱ یا ۲۹-۳۲ بین ۶۸ تا ۷۰ میلیمتر
 • سایز متوسط ۳۲-۳۵ یا ۳۳-۳۶ بین ۷۰تا ۷۲ میلیمتر
 • سایز بزرگ ۳۶-۳۹ یا ۳۷-۴۰ بین ۷۲ تا ۷۶ میلیمتر

۷- ترمز داشته باشد

انتهای اسکیت های آموزشی به طور معمول یک بخش وجود دارد که به آن ترمز گفته می شود در یادگیری اسکیت داشتن ترمز پاشنه بسیار ضروری و همه است از این رو حتمی اسکیتی که تهیه می کنید باید ترمز پاشنه داشته باشد.

۸-کاف مقاوم داشته باشد.

کاف به بخش ساق اسکیت گفته می شود این بخش در اسکیت های آموزشی معمولا بلندتر از بقیه اسکیت ها است که اصطلاحا به ان ساق بلند گفته می شود  این باعث می شود که به خوبی از پای فرد حفاظت کند و از پیچ خوردگی جلوگیری کند.کاف اسکیت اگر از جنس خوبی تهیه نشده باشد ممکن از بعد از پوشیدن اسکیت کج شود یا خود را به یک سمت کج کند که این یعنی اسکیت بی کیفیت و نامناسب است.

سلام خدمت تمامی کاربران شهر اسکیت امیدوارم هرجا که هستید خوب باشید در این مقاله قصد دارم به معرفی اسکیت های بچگانه و همچنین قیمت کفش اسکیت بچگانه در برند های مختلف بپردازم.همچنین در بخشی به مقایسه اسکیت بچگانه دیجی کالا می پردازیم در ادامه پیشنهاد میکنم اگه به دنبال خرید کفش اسکیت بچگانه هستید مقاله راهنمای خرید اسکیت را مطالعه بفرمایید.

راهنمای خرید کفش اسکیت بچگانه

خرید کفش اسکیت بچگانه یکی از سخترین کارهای ممکن برای همین تصمیم گرفتم بیام و چنتا از بهترین اسکیت های بچگانه که به درد کودکان میخوره بهتون معرفی کنم.همچنین در بخشی از این مطلب به معرفی اسکیت بچگانه ارزان می پردازیم که والدین میتونن برای اسکیت بازی برای فرزندشون تهیه کنند.

اسکیت مناسب کودکان

در خرید اسکیت کودکان سایز اسکیت کودکان بسیار مهم و حائز اهمیت است از این رو بهترین اسکیت برای کودکان اسکیت سایز متغیر است که قابلیت بزرگ و کوچک شدن داشته باشد و تا سال های سال بتوان از آن استفاده کرد.ورزش اسکیت برای کودکان بسیار مفید است این ورزش باعث افزایش تعادل،تقویت عضلات پا،هماهنگی عصبی عضلانی و رشد حرکتی کودکان می شود.سایز اسکیت بچگانه معمولا از ۲۸ شروع می شود و تا ۳۹ ادامه دارد اما اسکیت های با سایز بزرگتر نظیر ۳۸-۴۲ و سایز کوجکتر نظیر ۲۵-۲۹ وجود دارد که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.